Šv. Kazimiero ordinas kviečia

 Šv. Kazimiero ordinas kartu su Lietuvos muzikų sąjunga kviečia į Petro Juodelės 90-ties metų amžiaus ir 70-ties metų kultūrinės veiklos sukakčiai pažymėti skirtą kūrybos vakarą.

Vilniaus Rotušė, gegužės 18 d. 16 val.

Plačiau...
Šv. Kazimiero ordino dovana vaikams – spektaklis ir ekskursija LOBT

 Šv. Kazimiero ordinas globoja Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinės ir Bezdonių vidurinės mokyklų vaikus. Jiems kovo 23-iąją buvo suteikta proga savo akimis išvysti operą „Bruknelė”. Moksleivius pasitiko ir ekskursiją po slapčiausias Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vietas vedė Ordino Kultūros tarnybos vadovė, operos solistė Sofija Jonaitytė.

Plačiau...
Italų filme „Šventasis greitkelis“ – lietuvių kalba

 „Kino pavasario“ programoje žiūrovai galės pamatyti italų režisieriaus Gianfranco Rosi dokumentinį filmą „Šventasis greitkelis“ (Sacro GRA, 2013). Jis tapo pirmuoju dokumentiniu filmu, apdovanotu „Auksiniu liūtu“ Venecijos kino festivalyje. Tai originalus režisieriaus žvilgsnis į žmones, gyvenančius šalia nuolat skubančio pasaulio.

Plačiau...
Šv. Kazimiero dieną – labdara Bezdonių mokyklai

Bezdonys Šv. Kazimiero ordinas tęsia gražią tradiciją: kovo 4-tąją dovanomis ir dėmesiu vėl buvo apdovanoti Bezdonių Saulėtekio“ pagrindinės ir Bezdonių vidurinės mokyklų moksleiviai bei pedagogai. Minint Šv. Kazimiero dieną, Vilniaus skyriaus ordino nariai atvyko į mokinių organizuojamą šventę-mugę.

Plačiau...
Kauno Rotušėje - dvyliktasis dailės konkursas

 Per Šv. Kazimierą Kauno Rotušėje vyko graži šventė, jau tapusi ir tradicine, ir labai laukiama. Tai dvyliktasis moksleivių dailės projektas-akcija „Šv. Kazimieras – lietuvių jaunimo globėjas“. Šio projekto organizatoriai – Kauno miesto švietimo ir ugdymo skyrius, dailės mokytojų metodinis būrelis. Projekto rėmėja ir jo atsiradimo ,,kaltininkė“ – Šv. Kazimiero ordino Kauno komtūrija, o autorius ir iniciatorius – dailės  mokytojas ekspertas Aidas Augustis, jau daug metų dirbantis Kauno Šv. Kazimiero pagrindinėje ir J.Grušo meno vidurinėje mokyklose.

Plačiau...
Lietuvoje pirmą kartą įteiktas „Lelijos garbės ženklas“

http://www.ordinas.lt/osc/images/renginiai/2014/2014.03.02_Siauliai/2014.03.02_Siauliai_storie_001.jpghttp://www.ordinas.lt/osc/images/renginiai/2014/2014.03.02_Siauliai/2014.03.02_Siauliai_storie_001.jpg„Tai įsimintina diena Lietuvos istorijoje, kai susitinka šviesuomenė. Tai šviesa, šviečianti nebe tunelio gale. Tai šviesa čia, dabar ir ateityje. Šv. Kazimiero ordinas šiandien panašus į medžiotojus – tik medžioja jis ne šautuvais. Jis pamato, kas yra gražiausia gamtoje, kas tikra, natūralu – užfiksuoja tai ir parodo kitiems“, - kalbėjo Šv. Kazimiero ordino Šiaulių komtūrijos vadovas Kazimieras Alminas, pristatydamas pirmą kartą Lietuvoje teikiamą apdovanojimą - „Lelijos garbės ženklą“.

Plačiau...
Paroda Kėdainių daugiakultūriame centre

 Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Kėdainių daugiakultūriame centre atidaryta Lietuvos dailininkų sąjungos narės, Šv. Kazimiero ordino narės Emilijos Gaspariūnaitės-Taločkienės paroda ,,Mano Lietuva“. Dailininkės jautriai ir kruopščiai ištapyti kūriniai yra susiję su Lietuvai svarbiomis istorinėmis datomis, vietomis,  asmenybėmis  ir architektūros objektais. Kėdainiuose paroda „Mano Lietuva“ yra skiriama Kristijono Donelaičio 300 metų jubiliejui paminėti.

Plačiau...
Ordino Utenos komtūrijoje išleista knygą apie kryždirbį P.Kaziūną

 Šv. Kazimiero ordinas inicijavo projektą - knygos apie kryždirbį Praną Kaziūną išleidimą.  Ją sudarė ir parengė Ordino dama, Utenos skyriaus komtūrė Zita Mackevičienė. 2013 metų gruodį knyga „Kryždirbys Pranas Kaziūnas” pristatyta Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje. Renginyje dalyvavo menininko artimieji, leidėjai ir uteniškiai.

Plačiau...
Mintys apie adventinę popietę

 Gruodžio 12 d. jau antrus metus iš eilės Šv. Kazimiero ordino Kėdainių komtūrija pakvietė Dienos centro vaikučius bei miesto bendruomenės narius į  Adventinę popietę. Popietė buvo pavadinta „Belaukiant Betliejaus žvaigždės“. 

Plačiau...
Utenoje pristatyta knyga apie kulinarinį paveldą

 Gruodžio 4 dieną Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga ,,Utenos krašto kulinarinis paveldas”. Leidinys parengtas įgyvendinant Šv. Kazimiero ordino Utenos apskrities komtūrijos projektą, kurį inicijavo Zita Mackevičienė. Ta proga buvo surengta konferencija, kurioje pranešimus skaitė studentai, dėstytojai ir meno sričių atstovai.

Plačiau...
VU studentai liko sužavėti Ordino padovanoto stebuklo

Miraklis

Lapkričio 23-iąją grupė „Skylė“ su Aiste Smilgevičiūte pakvietė į dviejų skirtingos nuotaikos dalių koncertą „Miraklis“ Kauno kino teatre „Romuva“. Šv. Kazimiero ordino dėka šiame magiškos atmosferos teatralizuotame renginyje nemokamai galėjo apsilankyti Vilniaus universiteto studentai.

Plačiau...
Dovana Valdovų rūmų muziejui

 Šįmet Lietuvos globėjo 555-osios gimimo sukaktis buvo paminėta sostinės Valdovų rūmuose. Ta proga Šv. Kazimiero ordinas organizavimo iškilmes, kurių metu buvo dovanojama bareljefinė lenta atkurtiems Lietuvos kunigaikščių rūmams. Perdavimo aktą pasirašė ordino magistras Henrikas Armoška-Eismontas ir rūmų direktorius Vydas Dolinskas.

Plačiau...
Neeilinės iškilmės Šv. Kazimiero koplyčioje

 Minint 555-ąsias Šv. Kazimiero gimimo metines, spalio 5 dieną Vilniaus Arkikatedroje susirinko Šv. Kazimiero ordino nariai, garbingi svečiai iš Lietuvos, Šveicarijos bei Italijos.

Plačiau...
Šv. Kazimiero 555-ojo gimimo jubiliejaus sutikimas Šiauliuose

 Dar kartą išvysti ir pasimelsti ant Kryžių kalno – tokie buvo antrą kartą į Lietuvą atvykusio Italijos Šv. Kazimiero ordino Didžiojo magistro, princo Filippo Maria Pellegrini pageidavimai. Būtent nuo to spalio 4-tąją Šiauliuose kartu su kitais kilmingaisiais svečiais savo viešnagę pradėjo minėtasis svečias.

Plačiau...
Šiauliuose – Popiežiaus Jono Pauliaus II vizito paminėjimas

Esame, kvėpuojame, dirbame, kuriame, džiaugiamės, liūdime, klumpame, keliamės –gyvename. Būname vieni, su artimais ar tolimais žmonėmis. Būname ir su tokiais asmenimis, su kuriais buvimo laikas  išlieka nedylančiu džiaugsmu, neblėstančiu ląstelių (ar sielos) virpesiu, kai net ir apsiniaukęs dangus nebebūna niūrus... Nuo Senekos laikų tebėra gyvas posakis, kad žmogus gimsta ne vieną kartą, o nuo kiekvieno susitikimo su kitu žmogumi. Žmogumi... Vienas toks Žmogus lygiai prieš 20 metų buvo atvykęs į Kryžių kalną prie Šiaulių. Tai – Jo Šventenybė Popiežius Jonas Paulius II.

Plačiau...
Rugsėjo 1-oji Vilniaus komtūrijoje

Vilniaus komtūrijos susirinkimas

Rugsėjo 1-ąją, naujų mokslo metų pradžią Šv. Kazimiero ordino Vilniaus komtūrijos nariai paminėjo kartu. Ordino magistrate vykusiame susitikime buvo pasveikinti pedagogai, dėstytojai. Ne mažiau dėmesio buvo skiriama tarybos narei, muzikologei ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos teorijos katedros docentei Virginijai Kligytei-Apanavičienei. Pirmąją rudens dieną ji pristatė naujausią savo knygą.

Plačiau...
Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė Šiauliuose

 Šių metų liepos 6-tąją Šiauliuose vyko Šv. Kazimiero ordino Šiaulių komtūrijos narių organizuotas karaliaus Mindaugo karūnavimo minėjimas. Šventė vyko miesto vyskupijos pastoraciniame centre. Joje dalyvavo ordino magistras Henrikas Armoška-Eismontas, Šiaulių meras Justinas Sartauskas, vyskupas Eugenijus Bartulis,  miesto komtūrijos nariai, taip pat garbės piliečių titulą turintys meno atstovai.

Plačiau...
2013-ųjų Ordino stovykla-seminaras

 2013-ieji paskelbti sveikatingumo metais – tai puiki proga skelbti sveikatos idėjas. Žmogaus ir visatos pažinimo centras gražiame gamtos kampelyje, prie žydriosios Žeimenos glėbyje esančio Ilgio ežero, tarptautinio Vilniaus oro uosto poilsio bazėje „Pailgis“ jau penktą kartą surengė kasmetinę stovyklą-seminarą. „Žmogus iš prigimties turi būti sveikas ir laimingas, o ligos tik išimtis, kurios galima išvengti taikant teisingą gyvenimo būdą“ – teigė Lietuvos šviesuolis Vilius Storosta – Vydūnas.

Plačiau...
Apdovanoti Kėdainių Dailės mokyklos mokiniai

 Penktadienį, gegužės 31-ąją Kėdainių Dailės mokykloje vyko konkurso „Šv. Kazimieras – mūsų mokytojas ir globėjas“ apdovanojimai ir diplomų įteikimas. Minėtąjį konkursą organizavo Šv. Kazimiero ordinas. Jo delegacija bei mokyklos direktorė pirmąją vietą skyrė Ignei Šilkaitytei. Ji konkursui parengė piešinį ir tekstilės darbą.

Plačiau...
Nenugalėtasis K. Donelaitis

 Šv. Kazimiero ordino Šiaulių komtūrijos narių susitikimai su žymiausiomis Lietuvos kultūros pagrindą sukūrusiomis asmenybėmis tęsiami toliau. Po susitikimo Kražiuose su Motiejumi Kazimieru Sarbievijumi, nepailstančios ordino narės Izolinos Natalijos Lingienės dėka, Šiaulių komtūrijos nariai šį gražų gegužės mėnesį nuvyko į Tolminkiemį susitikti su Kristijonu Donelaičiu. 

Plačiau...
Popietė Vilniaus komtūrijoje

 Henrikas Armoška-Eismontas2013 m. gegužės 12 dieną ordino magistras Henrikas Armoška-Eismontas pakvietė į sekmadieninę popietę ordino magistrate. Buvo prisimintas a.a. Edvardo Eismonto atminimas, pristatytas vykęs renginys Kėdainių komtūrijoje bei iškilmės Romoje. Taip pat susitikimo metu su dvigubu jubiliejumi pasveikintas alpinistas Vladas Vitkauskas.

Plačiau...
Misija Romoje

 2013 m. balandžio 13 dieną asmeniniu princo Filippo Maria Pellegrini kvietimu Šv. Kazimiero ordino Magistras Henrikas Armoška-Eismontas dalyvavo iškilmėse Romoje. Jų metu iškilmingai pagerbtas a.a. Šv. Kazimiero ordino sumanytojas ir įkūrėjas Didysis Magistras E. J. Eismontas, o naujajam magistrui suteikti du garbingi titulai.

Plačiau...
Ordino dovana Kėdainių ligoninės koplyčiai

2013-ųjų kovo 4-oji, kurią minima Šv. Kazimiero diena, Kėdainių miestui įsimins ilgam. Šią dieną atnaujintoje miesto ligoninės koplyčioje savą vietą atrado Šv. Kazimiero bareljefas, kurį Šv. Kazimiero ordinas skyrė Kėdainių miesto žmonėms.

Plačiau...
Ordino Magistras

 2013 m. vasario 16 dienos sušauktame Neeiliniame Tarybos posėdyje buvo išrinktas naujasis Šv. Kazimiero ordino magistras.

Šv.Kazimiero ordino magistru su visais iki tol galiojančiais D.Magistro Edvardo Jono EISMONTO įgaliojimais ir regalijomis vienbalsiai išrinktas Henrikas Armoška-EISMONTAS.

Naujasis Magistras padėkojo Tarybai už vieningą palaikymą ir palinkėjo visiems stiprybės, vilties ir sveikatos toliau dirbant ir realizuojant užmanytus Šv. Kazimiero ordino projektus.

Plačiau...
Šventė Kražių kolegijoje

 Pabūti Kražių Kolegijoje - Žemaitijos ir visos Lietuvos mokslo bei katalikybės sklaidos šventovėje – didžiulė šventė visiems Šv. Kazimiero ordino Šiaulių komtūrijos nariams.

Dar 1616 m. laikinuose mediniuose namuose atidaryta pirmoji kolegija – gramatikos klasė. Kražių kolegija veikė 1616-1844 m. ir buvo svarbiausias Žemaitijos bei visos Lietuvos švietimo bei religinio gyvenimo centras po Vilniaus. Vienu iš pirmųjų Kražių kolegijos mokytoju buvo garsusis poetas Motiejus Kazimieras Sarbievijus (1595-1640). 

Plačiau...
Advento popietė Kėdainių jaunimo centre

 Nuaidėjo kalėdiniai varpeliai, nulingavo dosnus Kalėdų senis, išsinešdamas kuriam laikui ir šaltį, ir pūgas. Bet koks nuostabus tas švenčių metas... Kiek gėrio, švelnumo, dvasinės ramybės galima pasisemti, jei į pasaulį žvelgsi be neapykantos, be pavydo, be piktdžiugos. Kad galėtume gauti, turime ir duoti. Gal net daugiau duoti, nei tikimės gauti. Tik duodamas kitam, žmogus jausis laimingas. Laimingas bendraudamas, dalindamasis dovanomis su kitais. 

Plačiau...
Kėdainių dekanato Jaunimo diena

 Kėdainių dekanato Jaunimo diena padės branginti tai, kas vertinga ir pastovu. Prie šio renginio organizavimo ir įgyvendinimo daug prisidėjo VšĮ ,,Laiptai į viltį“ vadovė, Kėdainių  Šv. Kazimiero ordino komtūrijos narė Jolanta Paukštienė. „Mes esame Dievo bendradarbiai“ (1 Kor 3,9) - tokiu pavadinimu 2012 m. spalio 20 d. Kėdainiuose vyko Kėdainių dekanato jaunimo šventė, kuri skirta palaimintojo Jurgio Matulaičio metams paminėti. 

Plačiau...
Šv. Kazimiero vardu ir Lietuvoje, ir Italijoje

 Šv. Kazimiero ordinas, veikiantis Lietuvoje jau antrą dešimtmetį,  vienija daug šviesių asmenybių, besidominčių Lietuvos istorija, Gediminaičius ir Habsburgus jungiančiu vieninteliu Lietuvos šventuoju – šv. Kazimieru. Prieš keletą metų ordino D. Magistrui E. J. Eismontui, Garbės kancleriui P. Juodelei, šviesios atminties skulptoriui K. Bogdanui kilo sumanymas minėti  šv. Kazimiero gimimo dieną – spalio 3-iąją bei iškilmingai pažymėti 550-ąsias gimimo metines. Svarbiausias  tradicinis šios organizacijos renginys, paminint  554-ąsias šv. Kazimiero gimimo metines, šiemet buvo   dar iškilmingesnis, turiningesnis ir tarptautiškesnis.

Plačiau...
Kilmingosios Pellegrini šeimos priėmimas Šiaulių komtūrijoje

 Yra toks klausimas: „Ar Kryžių kalnas yra prie Šiaulių, ar Šiauliai – prie Kryžių kalno?“ Atsakymas, manau, yra toks: „Šiauliai yra prie Kryžių kalno...“  Jo Šventenybė Jonas Paulius II vien į Šiaulius nebūtų atvykęs – Jis atvyko į Kryžių kalną. Kryžių kalnas yra viso pasaulio šventa įžymybė, o mes gyvename tokiame nežymiame miestuke – Šiauliuose. Gerai, kad jame gyvename – sulaukiame tokių nuostabių ir garbingų svečių!. Kai atvyko Italijos karališkoji Pellegrini šeima į Kryžių kalną, po susitikimo su jais Šiauliuose, jie tapo ir bičiuliai, nes šventasis Kazimieras ir jiems, ir mums yra maloniai artimas.

Plačiau...
Šiaulių komtūrijos renginys „Atvirukas Lietuvai“

 Pasididžiavimas Tėvyne – jei šis jausmas išugdomas nuo mažens, jis padeda visą gyvenimą tėvynę mylėti, kurti, saugoti, ginti. Šiauliečio, Ordino nario Kazimiero Almino iniciatyva kartu su kitais ordino nariais – prof. Vyteniu Rimkumi, doc. Loreta Bartkevičiūte-Valiene, Birute Žymantiene buvo surengtas Šiaulių regiono vaikų konkursas „Atvirukas Lietuvai.

Plačiau...
Susitikimas su Vilniaus miesto meru

 2012 m. liepos 11 dieną Šv. Kazimiero ordino vadovybė dalyvavo susitikime su Vilniaus miesto meru Artūru Zuoku. Susitikimo metu buvo aptarti ordino inicijuojami projektai: „Paminklas šv. Kazimierui Lietuvoje“ ir „Bareljefinė lenta šv. Kazimierui Lietuvoje“. Diskusijos metu svarstytos galimos statybos vietos Vilniaus mieste bei projektų finansavimo klausimai. 

Plačiau...
Šv. Kazimiero ordino delegacija Italijoje

 2012 m. gegužės 15–19 dienomis asmeniniu princo Filippo Pellegrini bei princesės Ksenijos Pellegrini kvietimu Šv. Kazimiero ordino D. Magistras Edvardas Jonas Eismontas su delegacija viešėjo Italijoje. Lietuvos vardą visame pasaulyje garsinantis Šv. Kazimiero ordino įkūrėjas, kompozitorius, mokslininkas Romoje buvo sutiktas ypatingai.

Plačiau...
Vizitas Lietuvos ambasadoje Romoje

 2012 m. gegužės 15–19 dienomis Šv. Kazimiero ordino delegacija lankėsi Italijoje. Oficialaus vizito metu ordino vadovas Edvardas Jonas Eismontas susitiko su nepaprastuoju ir įgaliotuoju Lietuvos ambasadoriumi Italijoje J. E. Petru Zapolskiu. Vizito metu buvo aptartos memorialinės lentos, skirtos šv. Kazimierui atminti, patalpinimo Romoje Lietuvos aikštėje bei Neapolio mieste galimybės. 

Plačiau...
Paroda Kaune – „Šviesos ir tikėjimo tiltas tarp praeities ir dabarties“

 2012 m. kovo 4 dieną, Šv. Kazimiero ordino Kauno komtūrijoje įvyko renginys „Šv. Kazimieras Lietuvos jaunimo globėjas“. Jame pristatyta 10-oji dailės akcijos-projekto paroda, pavadinta „Šviesos ir tikėjimo tiltas tarp praeities ir dabarties“.

Plačiau...
Vilniaus komtūrijoje: Lietuvos istorija – neišsenkanti tema

 2011 m. lapkričio 6 d. popietę gausiai susirinkę Šv. Kazimiero ordino Vilniaus komtūrijos nariai praėjusios Visų šventųjų dienos proga prisiminė šv. Kazimierą, o pagal Vėlinių savaitės tradiciją paminėjo  išėjusius bendražygius – šviesios atminties kompozitorių prof. Rimvydą Žigaitį, poetę ir rašytoją Vandą Kinderytę-Budrienę, skulptorių  prof. Konstantiną Bogdaną. 

Plačiau...
Gyventi, darant gera

 Gyventi darant gera – šis Šv. Kazmiero ordino obalsis ne kartą  skambėjo šeštadienį, 2011 m. spalio 8 d. Vilniuje, Technikos bibliotekoje vykusio III-ojo suvažiavimo dalyvių lūpose. Šis Šv. Kazimiero ordino suvažiavimas (konventas) vyko po penkerių metų pertraukos, prisimenant Lietuvos, jos kariuomenės, jaunimo globėjo, diplomato, Lietuvos ir Lenkijos valstybės valdovo, vienintelio Lietuvos šventojo – karalaičio Kazimiero gimimo dieną. Ordino iniciatyva ši data pradėta minėti 2008 m. spalio 3-ąją, nuo 550-ųjų šv. Kazimiero gimimo metinių.

Plačiau...
2011-ųjų Ordino stovykla-seminaras

 Š. m. liepos 11-19 dienomis prie Pailgio ežero vyko Šv. Kazimiero ordino Žmogaus ir visatos pažinimo centro stovykla-seminaras. Ją organizavo centro vadovė, Ordino Panevėžio komtūrė Gražina Repšienė. Dalyviai atvyko iš įvairių Lietuvos miestų. Kasdien vyko įvairios paskaitos, vakarais buvo bendraujama prie laužo, dalinamasi patirtimi. Vyko atskirų regionų teatralizuoti pasirodymai. Renginio dalyviai skirstėsi su viltimi vėl susitikti kitais metais.

Plačiau...
Vilniaus komtūrija pažymėjo Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną

 Vilniaus komtūrijoje naujų knygų pristatymu pažymėta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Vilniaus komtūrijos komtūrė LMTA  Muzikos teorijos katedros docentė Virginija Apanavičienė pristatė savo trečią knygą – mokslinę monografiją „Etninė tapatybė lietuvių  akademinėje muzikoje“, kurioje  lietuviškumo problemos XX amžiaus lietuvių kompozitorių kūryboje nagrinėjamos istoriniame ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių – Latvijos, Estijos bei Suomijos muzikos kultūros kontekste.

Plačiau...
Šventė Utenoje

 2011 m. balandžio 17 d. Šv. Kazimiero ordino Utenos apskrities komtūrija pažymėjo savo veiklos dešimtmetį. Po Verbų sekmadienio sumos šv. Mišioms Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje, Utenos muzikos mokykloje vyko sakralinės muzikos koncertas ir šv. Kazimiero ordino Utenos apskrities komtūrijos 10-čio veiklos pristatymas.

Plačiau...
<< Pradžia < Atgal 1 2 Pirmyn > Pabaiga >>

osctv
Šv. Kazimiero ordino televizija internete  OSC TV

.
Mums rūpi Jūsų nuomonė. Siųskite savo pastabas, pasiūlymus reportažams, klausimus aktualiomis temomis el. paštu osctv@ordinas.lt  

Įm.k. 191970724
Šv.Kazimiero ordinas
Labdarių g.8, Vilnius.

Ordino sąskaita banke:
SEB Vilniaus bankas,
sąsk.nr. LT68 7044 0600 0136 5992