M. Tomonio minėjimo vakaras

 Šių metų lapkričio 5 dieną „Lietos fondas kartu su Šv. Kazimiero ordinu organizavo 39-tųjų Mindaugo Tomonio žūties metinių minėjimą. Renginį vedė skulptorius Gediminas Radzevičius. Skambejo šv. Kazimiero bažnyčios choro „AVE VERUM atliekamos giesmės.

Plačiau...
Mažieji svečiai iš Kėdainių apsilankė LNOBT ir kūrybinėse dirbtuvėse

 Visi vaikai yra nuostabūs, o ypatingai tie, kurie moka svajoti, džiaugtis ir dalintis šypsenomis. Būtent tokie šilti ir draugiški buvo Mažojo princo dirbtuvių svečiai iš Kėdainių praėjusį sekmadienį, viešnagės metu įspūdžių sėmęsį Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT).

Plačiau...
Skinderiškio parke įgyvendinta ąžuoliukų sodinimo akcija

 Šiais metais 20-metį mininti Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga (LBKS), bendradarbiaudama su Šv. Kazimiero ordinu organizavo simbolinę ąžuoliukų sodinimo akciją.

Plačiau...
Jubiliejinės Ordino iškilmės pažymėtos reikšmingais ženklais

 Kaip ir kiekvieną rudenį Šv. Kazimiero ordinas mini savo veiklos sukaktį, kuri šiemet neeilinė, jubiliejinė. Spalio 4-ąją, karalaičio Kazimiero gimimo dieną surengtos iškilmės, pažymėjusios 556-ąsias jo gimimo metines, šiais metais ypatingos ir tuo, kad Ordino šeimą papildė gausus būrys naujų narių, o LDK Valdovų rūmuose buvo oficialiai atidengtas pernai Lietuvos ir Italijos ordinų dovanotas šv. Kazimiero bareljefas.

Plačiau...
Kryžiaus ženklas Didžiajam Magistrui atminti

 Ateina apšviestoji mintis į Lietuvos kilmingą asmenį Edvardą Joną Armošką-Eismontą ir Lietuvoje įkuriamas Šv. Kazimiero ordiną. Susiklosto aplinkybės ir už tūkstančių kilometrų nuo Lietuvos – Italijoje kilmingas asmuo Domenico Odilio Pellegrini įkuria Lietuvos karalaičio Šv. Kazimiero vardo ordiną. Susiklosčius aplinkybėms? Gal tiksliau – subrendus apšviestai minčiai...

Plačiau...
Lietuvos delegacija Giuliopolyje aplankė vienintelį paminklą šv. Kazimierui

 Vienintelis pasaulyje karalaičiui ir Lietuvos šventajam Kazimierui skirtas pamiklas stovi vienoje Italijos viršukalnių, Giuliopoli miestelyje. Už jį dėkingi turime būti dėkingi Šv. Kazimiero ordino Italijoje įkūrėjui grafui Odilio Domenico Pellegrini.

Plačiau...
Šv. Kazimiero keliais – į amžinąjį miestą

 Italija – tai šalis, kuri apsigyvena kiekvieno čia apsilankiusiojo širdyje, mintyse. Čia traukia atvykti bent kartą gyvenime, o apsilankius, visuomet norisi sugrįžti. Šv. Kazimiero ordinas su šia šalimi ir amžinuoju miestu turi ypatingą ryšį.

Plačiau...
„Mažojo princo dirbtuvės“ – atidarytos!

 Vos prieš savaitę, rugsėjo 7 dieną, Šv. Kazimiero ordino iniciatyva Vilniuje duris atvėrė „Mažojo princo dirbtuvės“. Ši nauja erdvė kartu su talentingais, kūrybingais ir geranoriškais žmonėmis, tikima, taps jaukia užuovėja ne tik vaikams ir jaunimui, bet ir jų šeimų nariams bei draugams.

Plačiau...
Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Laisvės atėmimo vietų ligonine

Paskutinę liepos mėnesio dieną Laisvės atėmimo vietų ligoninėje (LAVL) surengta prasminga šventė, kuria pažymėta partnerystė, įnešianti vilties į čia bausmę atliekančiųjų gyvenimus ir palengvinsianti jais besirūpinančiųjų darbą.

Plačiau...
Graži šventė Šiauliuose subūrė miesto šviesuolius

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos pilnutėlėje didžiojoje salėje suplevena tarptautinių konkursų laureatės smuikininkės Rolandos Ginkutės atliekama švelniai įtaigi Juozo Naujalio „Svajonė“. Taip prasideda Šiauliuose istorinė-muzikinė konferencija „Reikia tos Lietuvos“, skirta Šv. Kazimiero ordino nario, Šiaulių miesto Garbės piliečio Alberto Griganavičiaus turiningo gyvenimo 80-mečiui.

Plačiau...
2014-ųjų Ordino stovykla-seminaras

 Liepos 14-21 dienomis Švenčionių rajone, prie Pailgio ežero esančioje „Lelijos“ poilsiavietėje vyko tradicinė poilsio ir sveikatingumo stovykla-seminaras. Ją, kaip ir kasmet, organizavo Šv. Kazimiero ordino Žmogaus ir visatos pažinimo centro vadovė, Panevėžio skyriaus komtūrė Gražina Repšienė.

Plačiau...
Valdovų rūmuose – „Šv. Kazimiero choralo“ premjera

Priešpaskutinį birželio savaitgalį LDK Valdovų rūmų kieme  vyko  vienas  tradiciniu tampančio kasmetinio renginio „Kultūros naktis 2014“ koncertų. Čia lietingos dienos vakarą skaisčiai saulės nušviestoje scenoje iškilmingai skambėjo Kazio Daugėlos choralinė fantazija „Šv. Kazimiero choralas“, diriguojama paties maestro.

Plačiau...
Šiaulių komtūrijos ąžuolai – dovana K. Donelaičio gimtinei

Šv. Kazimiero ordino narė Izolina Lingienė kasmet inicijuoja išvyką į Kristijono Donelaičio gimtinę. Šįmet, gegužės 24-tąją į ją nuvyko ir Šiaulių komtūrijos nariai. Prisimindami poeto kūrybą visi aplankė ir K. Donelaičio jubiliejaus sukakčiai skirtą ąžuolyną, kuriame pasodino lietuviškus ąžuolus.

Plačiau...
Šv. Kazimiero ordino dėmesys festivalio „Liejas malonė" dalyviams

Gegužės 23-ąją  Bezdonių Saulėtekio” mokykloje vyko tarptautinis krikščioniškos muzikos festivalis „Liejas malonė”. Surengtame konkurse dalyvavo dešimties mokyklų vaikai. Kartu su kitais komisijos nariais dalyvius vertino Šv. Kazimiero ordino Dama, operos solistė Sofija Jonaitytė. Renginio akimirkos, kūrybiniai vaikų pasirodymai buvo įamžinti video medžiagoje, kuria pasirūpino Šv. Kazimero ordinas.

Plačiau...
Vilniaus Rotušėje – iškilmingas maestro P. Juodelės 90-ojo jubiliejaus minėjimas

Gegužės 18-oji kultūros bendruomenei tapo ypatinga diena – Vilniaus Rotušėje buvo iškilmingai paminėtas 90-asis maestro Petro Juodelės jubiliejus. Nusipelnęs Lietuvos kultūros veikėjas, talentingas Lietuvos muzikinio gyvenimo organizatorius, dirigentas, rašytojas, poetas, žymus pedagogas, kelių meninių kolektyvų vadovas, patriotas, karys savanoris, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narys bei Šv. Kazimiero ordino signataras ir Garbės kancleris – tiek kilnių darbų ir garbingų titulų užtektų kelių žmonių gyvenimams.

Plačiau...
Dovana Šiaulių universitetui – K. Donelaičio bareljefas

Kristijono Donelaičio 300-ųjų metinių proga, gegužės 15-16 dienomis, Izolinos Lingienės ir Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto profesorės Džiuljetos Maskuliūnienės iniciatyva, Šiauliuose vyko interdisciplininė mokslinė konferencija „Metų laikai kultūroje“. Ta pačia proga Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto vienai auditorijai suteiktas Kristijono Donelaičio vardas. Joje atidengtas doc. Aldonos Visockienės sukurtas ir ordino D. Magistro Henriko Armoškos-Eismonto pastangomis pagamintas K. Donelaičio bareljefas bei tos pačios autorės K. Donelaičio portretas.

Plačiau...
Vabalninke skambėjo XI-as festivalis „Laimingas vaikų juokas“

Bezdonys Gegužės 3-4 dienomis Vabalninke vyko tarptautinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis „Laimingas vaikų juokas“. Tai buvo jau XI-as festivalis, kurio pagrindinis organizatorius ir rėmėjas yra Šv. Kazimiero ordinas. Festivalyje aktyviai dalyvavo mokiniai, teatro studijų artistai ir jų vadovai. Savo vaidinimuose vaikai stengėsi atskleisti tikrąsias emigracijos ar laikinos šlovės kainos problemas. Ne mažiau dėmesio buvo skiriama beglobių gyvūnų temai. 

Plačiau...
Šv. Kazimiero ordino dovana vaikams – spektaklis ir ekskursija LOBT

 Šv. Kazimiero ordinas globoja Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinės ir Bezdonių vidurinės mokyklų vaikus. Jiems kovo 23-iąją buvo suteikta proga savo akimis išvysti operą „Bruknelė”. Moksleivius pasitiko ir ekskursiją po slapčiausias Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vietas vedė Ordino Kultūros tarnybos vadovė, operos solistė Sofija Jonaitytė.

Plačiau...
Italų filme „Šventasis greitkelis“ – lietuvių kalba

 „Kino pavasario“ programoje žiūrovai galės pamatyti italų režisieriaus Gianfranco Rosi dokumentinį filmą „Šventasis greitkelis“ (Sacro GRA, 2013). Jis tapo pirmuoju dokumentiniu filmu, apdovanotu „Auksiniu liūtu“ Venecijos kino festivalyje. Tai originalus režisieriaus žvilgsnis į žmones, gyvenančius šalia nuolat skubančio pasaulio.

Plačiau...
Šv. Kazimiero dieną – labdara Bezdonių mokyklai

Bezdonys Šv. Kazimiero ordinas tęsia gražią tradiciją: kovo 4-tąją dovanomis ir dėmesiu vėl buvo apdovanoti Bezdonių Saulėtekio“ pagrindinės ir Bezdonių vidurinės mokyklų moksleiviai bei pedagogai. Minint Šv. Kazimiero dieną, Vilniaus skyriaus ordino nariai atvyko į mokinių organizuojamą šventę-mugę.

Plačiau...
Kauno Rotušėje – dvyliktasis dailės konkursas

 Per Šv. Kazimierą Kauno Rotušėje vyko graži šventė, jau tapusi ir tradicine, ir labai laukiama. Tai dvyliktasis moksleivių dailės projektas-akcija „Šv. Kazimieras – lietuvių jaunimo globėjas“. Šio projekto organizatoriai – Kauno miesto švietimo ir ugdymo skyrius, dailės mokytojų metodinis būrelis. Projekto rėmėja ir jo atsiradimo „kaltininkė“ – Šv. Kazimiero ordino Kauno komtūrija, o autorius ir iniciatorius – dailės mokytojas ekspertas Aidas Augustis, jau daug metų dirbantis Kauno Šv. Kazimiero pagrindinėje ir J.Grušo meno vidurinėje mokyklose.

Plačiau...
Lietuvoje pirmą kartą įteiktas „Lelijos garbės ženklas“

http://www.ordinas.lt/osc/images/renginiai/2014/2014.03.02_Siauliai/2014.03.02_Siauliai_storie_001.jpghttp://www.ordinas.lt/osc/images/renginiai/2014/2014.03.02_Siauliai/2014.03.02_Siauliai_storie_001.jpg„Tai įsimintina diena Lietuvos istorijoje, kai susitinka šviesuomenė. Tai šviesa, šviečianti nebe tunelio gale. Tai šviesa čia, dabar ir ateityje. Šv. Kazimiero ordinas šiandien panašus į medžiotojus – tik medžioja jis ne šautuvais. Jis pamato, kas yra gražiausia gamtoje, kas tikra, natūralu – užfiksuoja tai ir parodo kitiems“, - kalbėjo Šv. Kazimiero ordino Šiaulių komtūrijos vadovas Kazimieras Alminas, pristatydamas pirmą kartą Lietuvoje teikiamą apdovanojimą - „Lelijos garbės ženklą“.

Plačiau...
Paroda Kėdainių daugiakultūriame centre

 Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Kėdainių daugiakultūriame centre atidaryta Lietuvos dailininkų sąjungos narės, Šv. Kazimiero ordino narės Emilijos Gaspariūnaitės-Taločkienės paroda ,,Mano Lietuva“. Dailininkės jautriai ir kruopščiai ištapyti kūriniai yra susiję su Lietuvai svarbiomis istorinėmis datomis, vietomis,  asmenybėmis  ir architektūros objektais. Kėdainiuose paroda „Mano Lietuva“ yra skiriama Kristijono Donelaičio 300 metų jubiliejui paminėti.

Plačiau...
Ordino Utenos komtūrijoje išleista knygą apie kryždirbį P.Kaziūną

 Šv. Kazimiero ordinas inicijavo projektą - knygos apie kryždirbį Praną Kaziūną išleidimą.  Ją sudarė ir parengė Ordino dama, Utenos skyriaus komtūrė Zita Mackevičienė. 2013 metų gruodį knyga „Kryždirbys Pranas Kaziūnas” pristatyta Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje. Renginyje dalyvavo menininko artimieji, leidėjai ir uteniškiai.

Plačiau...
Mintys apie adventinę popietę

 Gruodžio 12 d. jau antrus metus iš eilės Šv. Kazimiero ordino Kėdainių komtūrija pakvietė Dienos centro vaikučius bei miesto bendruomenės narius į  Adventinę popietę. Popietė buvo pavadinta „Belaukiant Betliejaus žvaigždės“. 

Plačiau...
Utenoje pristatyta knyga apie kulinarinį paveldą

 Gruodžio 4 dieną Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga ,,Utenos krašto kulinarinis paveldas”. Leidinys parengtas įgyvendinant Šv. Kazimiero ordino Utenos apskrities komtūrijos projektą, kurį inicijavo Zita Mackevičienė. Ta proga buvo surengta konferencija, kurioje pranešimus skaitė studentai, dėstytojai ir meno sričių atstovai.

Plačiau...
VU studentai liko sužavėti Ordino padovanoto stebuklo

Miraklis

Lapkričio 23-iąją grupė „Skylė“ su Aiste Smilgevičiūte pakvietė į dviejų skirtingos nuotaikos dalių koncertą „Miraklis“ Kauno kino teatre „Romuva“. Šv. Kazimiero ordino dėka šiame magiškos atmosferos teatralizuotame renginyje nemokamai galėjo apsilankyti Vilniaus universiteto studentai.

Plačiau...
Dovana Valdovų rūmų muziejui

 Šįmet Lietuvos globėjo 555-osios gimimo sukaktis buvo paminėta sostinės Valdovų rūmuose. Ta proga Šv. Kazimiero ordinas organizavimo iškilmes, kurių metu buvo dovanojama bareljefinė lenta atkurtiems Lietuvos kunigaikščių rūmams. Perdavimo aktą pasirašė ordino magistras Henrikas Armoška-Eismontas ir rūmų direktorius Vydas Dolinskas.

Plačiau...
Neeilinės iškilmės Šv. Kazimiero koplyčioje

 Minint 555-ąsias Šv. Kazimiero gimimo metines, spalio 5 dieną Vilniaus Arkikatedroje susirinko Šv. Kazimiero ordino nariai, garbingi svečiai iš Lietuvos, Šveicarijos bei Italijos.

Plačiau...
<< Pradžia < Atgal 1 2 3 4 Pirmyn > Pabaiga >>

osctv
Šv. Kazimiero ordino televizija internete  OSC TV
.

Mums rūpi Jūsų nuomonė. Siųskite savo pastabas, pasiūlymus reportažams, klausimus aktualiomis temomis el. paštu osctv@ordinas.lt  

Įm.k. 191970724
Šv.Kazimiero ordinas
Labdarių g.8, Vilnius.

Ordino sąskaita banke:
SEB Vilniaus bankas,
sąsk.nr. LT68 7044 0600 0136 5992